HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Toprak’tan Bilim Ve Sanat Merkezi İle Rehberlik Ve Araştırma Merkezine Ziyaret

         Hakkâri Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Bilim ve Sanat Merkezi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu.
Valimiz Sayın Toprak’tan Bilim Ve Sanat Merkezi İle Rehberlik Ve Araştırma Merkezine Ziyaret

          Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN ve Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Necip KIZILKAYA tarafından karşılanan Valimiz Sayın TOPRAK, Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim alan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

          Valimiz Sayın TOPRAK, bilimsel ve sanatsal çalışmalarından dolayı tebrik ettiği öğrencilere satranç takımı ve çeşitli hediyeler verdi.

 

          Aynı binada hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni de ziyaret eden Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, daha sonra ziyaretle ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

          Valimiz Sayın TOPRAK, Hakkâri’de faaliyet yürüten Bilim ve Sanat Merkezi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezine ziyarette bulunduğunu söyledi.

 

          Bu kurumların çok fonksiyonel ve gerekli olduğunu, çocukların eğitime ve hayata hazırlanmasında çok önemli bir rol oynadığını ifade eden Valimiz Sayın TOPRAK, şunları söyledi:

 

         "Eğitim sistemimiz de bu yöne doğru bir gelişme ve ilerleme kaydediyor. Toplumumuzda normal yaşıtlarına göre gerek zekâ yönünden gerek sanatsal gerekse de matematiksel düşünme manasında daha önde olan çocuklarımızın bazı yönden desteğe ve takviyeye ihtiyacı var. Bazı yönde destek ve takviyeye ihtiyacı olan çocuklarımızı bu şekilde ayrılarak en verimli hale, vatana, millete ve öncelikle kendisine fayda sağlayacak en iyi noktaya getirebilmek için İlimizde bu tip bir kurumumuz var. Tabii bu bilim ve sanat yönünden de çok yetenekli çocuklarımızın tespiti için öncelikle öğretmenlerimizi eğitiyoruz. İl genelinde 900 civarında öğretmenimize hangi kriterlerde çocukların önde olduklarını anlayabilecekleri, değerlendirebilecekleri bir eğitim verildi. Bunların önerileri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav yapılıyor. Bu sınav neticesinde başarılı olan çocuklarımız yaşıtlarına göre önde değerlendirilecek bir hale geliyorlar. Bu yeteneklerini daha da geliştirip bilimsel yönden katkı da sağlanarak vatana, millete, eğitim camiasına daha faydalı olabilmeleri için burada tam bir takviye altına alınıyorlar. Burada çocuklara yeterli düzeyde eğitim verebilecek özel olarak eğitilmiş öğretmenlerimiz var. Aynı şekilde bazı yönlerde özel eğitime, katkıya ve yardıma ihtiyaç duyan çocuklarımızda burada belirli testlere tabi tutuluyorlar. Onları derecesi burada anlaşılıyor. Hangi kuramlara hangi derecede ve ne sıklıkla bir takviye ihtiyacı duydukları anlaşılıyor. Böylece bu özel olan iki grup gencimiz, çocuğumuz, öğrencimiz en emin ellerde toplumumuza burada kazandırılıyor. Ben başta okul müdürü ve eğitim merkezi müdürü olmak üzere emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Burada sadece öğrencilerimiz için değil velilerimiz için de eğitim salonlarımız mevcut. Rehberlik bölümümüzde çocukların sınavlarından sosyal ilişkilerinden arkadaşlık ilişkilerine kadar kötü alışkanlıklarından kurtulmalarına kadar hem öğrencilerimize hem de velilerine burada eğitimler verilmekte. Ben bu vesileyle böyle güzel, verimli, fonksiyonel bir merkezi İlimizde bu şekilde çalışır vaziyette görmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. İnşallah bundan sonrada tespit edemediğimiz bu gruba dair çocuklarımızı da bularak daha da verimli çalışmalar yürüteceğiz dedi

05-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-201705-12-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.