HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Ali Çelik Başkanlığında, Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Valimiz Sn. Ali Çelik Başkanlığında, Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Valimiz Sn. Ali Çelik: 'Çocuklarımızın güvenliği, her şeyden önemli'

Vali/ Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ali Çelik başkanlığında, Okul Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Yardımcılarımız; Buğra Karadağ ve Furkan Berber ile ilgili kurum yöneticilerimizin katılımıyla Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda; öğrencilerin, güvenli bir şekilde okula gitmeleri ve eğitimlerini huzur içinde sürdürebilmeleri için alınacak güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı.

 Valimiz Sn. Ali Çelik; 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin, ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunarak çocuklarımızın, evlerinden güvenli ve sağlıklı şekilde çıkıp dönmelerini,  huzur içinde eğitim-öğretim görmelerini sağlamak için bir arada bulunduklarını söyledi. Evlatlarımızın, eğitim alanlarında huzurlu olmalarının temel şartının, alınan güvenlik tedbirleri olduğunu belirten Valimiz ''Bizler, çocuklarımızı bir taraftan ilimle irfanla donatırken diğer taraftan da iyi bir insan ve iyi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmeliyiz," dedi.

''Eğitim Sadece Milli Eğitim Müdürlüğünün Meselesi Değildir!''

Eğitim konusunun, sadece Milli Eğitim Müdürlüğü'nün meselesi olmayıp, bütün toplumun, kamu kurum ve kuruluşlarının en temel sorunu ve en başta gelen uğraş alanı olması gerektiğine vurgu yapan Valimiz, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğinin altını çizdi. 

"Servis denetimleri ve servislerin şartlara uygun olmasının sağlanması en büyük önceliğimizdir."

Okul güvenliği konusunda, eğitim-öğretim yılı başlarken geniş katılımla yaptığımız toplantıda belirtilen hususların, bu dönemde de uygulanmasına devam edilecektir, diyen Valimiz, taşımalı eğitim kapsamındaki araçlarda yolculuk yapacak yavrularımızın, sağlıkla ve huzurla okullarına ulaşmasının önemine binaen, taşımalı sistemde görev almaya talip olan herkesin, mevzuata uygun şartları yerine getirmek zorunda olduğunu vurguladı. 

Çocuklarımızın güvenliği, okulun huzuru, her şeyden daha önemli. 

Belediye Başkanlığı olarak çocuklarımızın güvenliği için gerekli görülen bazı okul önlerinde, hız kesici kasisler yapıldığını belirten Valimiz: "Çocuklarımızda, trafik bilincini artırmak için 3 milyon TL harcayarak çocuk trafik eğitim parkımızı hizmete açtık. Yine diğer illerimizde yaşanan bazı vakalardan dolayı Ülkemizin gündeminde sıkça yer alan başıboş sokak hayvanları ile ilgili ekiplerimiz, sürekli sahada olup çocuklarımız için tehdit oluşturmalarının önüne geçilmekte, hastalıklı olanlar tedavi edilerek kuduz aşıları yapılmaktadır. Çok şükür ki bu konuda, ilimizde, şu ana kadar olumsuz bir vaka yaşanmamıştır. Ayrıca kolluk kuvvetlerimizce, gereken tedbirler alınarak, okul önlerinde ve görülebilir noktalarda ve çocukların giriş ve çıkışlarını izleyebilecekleri bir alanda, devriye ekiplerimiz konuşlandırılarak hem caydırıcılık hem de çocuklarımıza ve ailelerine güven sağlamak üzere bulunmaya devam edeceklerdir. Okul çevresindeki kafeler veya zararlı ürün satan yerlerde, polis ve jandarmamız gereken tedbirleri alıyor ve almaya devam edecek," dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi'nden sorumlu Şube Müdürümüz Oktay Kızılkaya da okul ortamlarının daha güvenli hale getirilmesi için yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

Valimiz Sn. Ali Çelik'in başkanlığında gerçekleşen Okul Güvenliği Toplantısına; Vali Yardımcımız ( İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. ) Buğra Karadağ, Vali Yardımcımız Furkan Berber, İl Jandarma Komutanımız Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Belediye Başkan Yard. Hamit Zibek, İl Emniyet Müdürümüz İdris Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz, İl Müftümüz İsmail Fakirullahoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz V. Abdulhalim Ünalan, İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz V. Ferit Günay, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Hamdullah Kara, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Asım Şen, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz V. Emin Yıldırım, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Oktay Kızılkaya, YEŞİLAY Şube Başkanımız Şemsettin Uçar, İl Emniyet Çocuk Şube Komiserimiz Alper Yeşilyaprak ve İl Sağlık Müdür Yard. Dr. Burhan Yılmaz katıldı.

 (İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler)

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.