HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Ali Çelik, İlimizdeki Öğretmenlere Seslendi

Valimiz Sn. Ali Çelik, İlimizdeki Öğretmenlere Seslendi

 

 

Valimiz/ Belediye Başkan Vekili Sayın Ali Çelik, karne günü, 5000 öğretmenimizle çevrim içi buluşarak 1. yarıyılda gösterdikleri gayretler ve verdikleri emekler için kendilerine teşekkür etti ve iyi tatiller diledi.

 

"Sizlerin Verdiği Sinerjiyle Motivasyonumuz Yükseliyor"

Öğretmenleri selamlayarak konuşmasına başlayan Valimiz Sn. Çelik, öğretmenlere hitabında: "Bu ulvi eğitim yolculuğumuzdaki her başarı hikayesinin giriş, gelişme ve sonuç kısmında sizler varsınız. Sizlerin verdiği sinerjiyle motivasyonumuz yükseliyor. Bu nedenle zor bir coğrafyada hizmet eden siz değerli öğretmenlerimize, özel teşekkür etmek istedim," dedi.

Ülkemizin uluslararası alanda daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesinin hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlı olduğunu, bunun da göz bebeğimiz çocuklarımızın, nitelikli bir eğitim almasıyla ancak mümkün olabileceğini belirten Sayın Valimiz: "Bu anlamda en büyük görev de siz öğretmenlerimize düşmektedir. Bunun için de öğretmenlerimizin gelişme ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir karakterde olması gerekmektedir. Öğretmenlerimizin bu özelliklere sahip olacağına, devletimizi, milletimizi ve ilimizi, daha ileriye götürme konusunda her türlü fedakarlığı yapacağına inancım tamdır. Her birinize, ailelerinizle birlikte geçireceğiniz verimli bir tatil diliyor, sizlere ve ailelerinize selam ve sevgilerimi iletiyorum," ifadelerini kullandı.

Valimiz Sayın Çelik, öğretmenlere de söz vererek görev yaptıkları okullar ve ilçeleriyle ilgili duygularını aldı. Merkez ve ilçelerin farklı okullarında görev yapan öğretmenler de söz alarak Sayın Valimize, il genelinde ve okullarda yapılan bazı eğitim çalışmaları hakkında bilgiler verdiler ve kendisine, eğitime ve eğitimciye olan güven, nezaket ve hassasiyetinden dolayı şükranlarını sundular. Valimiz Sayın Ali Çelik'in öğretmenlerle çevrim içi buluşmasında, Vali Yardımcımız Sayın Furkan Berber ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz da hazır bulundu.

 

( İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler)

19-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-202419-01-2024

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.