HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Ali Çelik: 'İnternetin sanal dünyasında kaybolmayın.'

Valimiz Sn. Ali Çelik: 'İnternetin sanal dünyasında kaybolmayın.'

 

Valimiz Sn. Ali Çelik, eğitim- öğretim sezonunun ilk döneminde, "Gençliğe Değer" projesi kapsamında, Hakkâri Fen Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle anlamlı bir sohbet gerçekleştirmiş ve programa katılan tüm öğrencilere, akademik alandaki başarılarını arttırmak şartıyla hediye sözü vermişti. Bu kapsamda, pansiyonda kalan ve akademik başarı oranını yükselten; 9-10-11 ve 12. sınıflardaki öğrencilerimizle tekrardan bir araya gelerek onları tebrik etti. Fen Lisesi Konferans Salonu'nda yapılan kısa bir sohbetin ardından, öğrencilerimize hediye takdiminde bulundu. Valimiz Sn. Ali Çelik'in, Fen Lisesi'ndeki öğrencilerimizle buluşma programına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nurettin Yılmaz da eşlik etti. 

"Devletimizin imkânlarını, eğitime ve siz öğrencilerimize seferber edeceğiz."

Valimiz Sn. Ali Çelik, " Bizde, ilim önce gönülle, kalple yapılır. Geniş ve çok derin ilim geleneğinin, ilimle yoğrulmuş irfanın, hikmetin temsilcisi bir milletiz. Bizim kuşak teknolojinin nerden nereye geldiğini iyi bilen, yaşayan ve nereye gideceğini noktasında, hayallerini zorlayan bir kuşaktır; ama siz kıymetli öğrenciler, bilgisayarla gözünüzü açtınız ve bilgisayarla devam ediyorsunuz. İnternetin sanal dünyasında kaybolup gerçek hayattan, okulunuzdan, öğretmeninizden, özellikle kitaplardan uzaklaşmayın. Aslolan kâğıt, kitap, kalemdir. Aslolan, öğretmendir ve onların sizlere aktardığı irfandır, hikmettir. Teknoloji, bilgisayar, internet, ancak yardımcı eğitim aracıdır. İlim tedris eden geleneğe sahip bir millet olarak Devletimizin, siz evlatlarımıza sağladığı teknik altyapıdan faydalanırken, teknolojiye bağımlı olmadan, bilimi, tabiat kanunlarını ve hakikatlerini, teknolojik araçlarla öğrenmeyi hedeflemelisiniz."dedi.

"Önceliklerimizin en başına, eğitimi alıyoruz"

"Önceliklerimizin en başına, eğitimi alıyoruz; zira eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Bu nedenle Devletimizin imkânlarını, siz öğrencilerimize seferber etmeye devam edeceğiz; fakat siz kıymetli gençlerden de beklentilerimiz var. Elinde bilgisayarıyla, kalemiyle, kitabıyla dolaşan bir gençlik olmalı, arzumuz bu. Böyle bir bilinçle, böyle sağlam bir iradeyle kendinizi yetiştirmelisiniz. Biz istiyoruz ki ülkemizin yeni Akşemseddinleri, Yunus Emreleri, Mevlanaları; yeni Ahmedi Hanileri, Itrileri, Mimar Sinanları, Fen Lisemizden, Hakkâri'mizin topraklarından yetişsin. Bunun için de ilimizdeki eğitim-öğretim kalitesinin yükselmesi, ufkunuzun genişlemesi için tüm imkânlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. "dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nurettin Yılmaz ise: "Bizim zamanımızda kitap, defter, kalem bulmak çok zordu; ama yüksek ideallerimiz vardı. Şimdi ise Fatih Projesi kapsamında, Hakkâri'deki okullarımızın hemen hemen tamamında, akıllı tahtalar kurulmuş. Biz gıdamızı bu ideallerden, hedeflerden, umutlardan alıyorduk. Millet olarak bu günlere, bu ideallerimizle, bu mücadele azmimizle geldik. Sayın Valimize, öğrencilerimize hediyeleri için eğitime ve eğitimciye sundukları katkılar için Hakkâri Eğitim Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz," dedi. Öğrenciler de mutluluklarını belirterek Valimiz Sn. Ali Çelik'e, hediyeleri için teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından, öğrencilerimize, hediyeleri takdim edildi. Fen Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Valimiz Sn. Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nurettin Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Oktay Kızılkaya, Fen Lisesi Müdürümüz Sn. Kadir Çetin, okulumuzun yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

(Hakkâri İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler)

21-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-202421-02-2024

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.