HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Ali Çelik: 'Öğretmenler, gök kubbemizde asılı, bilgi hûzmeleridir'

Valimiz Sn. Ali Çelik: 'Öğretmenler, gök kubbemizde asılı, bilgi hûzmeleridir'

Valimiz / Belediye Başkan Vekili Sayın Ali Çelik'in himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, öğretmenler günü kutlama yemeği organize edildi.

Valimiz Sayın Ali Çelik'in teşrifleriyle Hakkari Öğretmenevi'nde düzenlenen programda, merkez ve ilçelerden gelen eğitim yöneticilerine ve öğretmenlerimize akşam yemeği verildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, tüm aday öğretmenlere hoş geldiniz diyerek başladığı açılış konuşmasında: "Bu büyük gün, yalnız öğretmenlerimizin günü değil, ülkemizin günüdür. Çünkü bir toplum, öğretmeni kadar güçlüdür. Öğretmene değer verildiği sürece o ülkeye de değer verilir," vurgusunda bulunarak konuşmasına şöyle devam etti:

"Öğretmenlik mesleği, bıçak sırtı gibi riskli bir meslektir. Çünkü biz öğretmenler, yaptıklarımızdan da, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Bu anlamda, eğer ortada bir başarı varsa bu başarı, biz öğretmenlerin hikayesidir; ancak bir başarısızlık varsa o da bizlerin olacaktır. Bu anlamda, ulvi mesleğimizin ne kadar zor olduğunun farkında olmalıyız. Biz eğitimciler, yaşamımız boyunca yüreğimizin ve beynimizin renkleriyle öğrencilerimizin hayatlarını boyadık. Biliyoruz ki cennet vatanımızı bir adım ileri taşıyan ve taşıyacak her kim var ise mutlaka bir öğretmenin atölyesinden geçmiş ya da geçecektir. Şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize, Allah'tan rahmet diler, öğretmenler gününüzü tebrik ederim," ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

 

SAYIN VALİYE SÜRPRİZ!

Programda, Sayın Valimize, bir de sürpriz yapıldı. İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: Şimdi, slayt perdesine yansıtacağımız görüntülerde, çok değerli Necmettin ve Yalçın öğretmenlerimizin atölyesinden geçen çok başarılı bir öğrencinin başarı hikayesiyle sizleri başbaşa bırakıyorum," diyerek, Valimiz Sayın Ali Çelik'in öğretmenlerinden; Necmettin Kurder ve Yalçın Kalay'ın görüntüleri perdeye yansıtıldı. Valimiz Sayın Ali Çelik, öğretmeninin kendisiyle ilgili sözleri karşısında, duygulu anlar yaşadı.

Akabinde, öğretmenleri selamlayarak hitaplarına başlayan Valimiz Sayın Ali Çelik: "Çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan, maarif davamızın neferleri, gelecekteki ülke fotoğrafının hazırlayıcıları öğretmenlerimiz, gök kubbemizde asılı, bilgi hûzmeleridir," dedi.

Kendi hayatından da örnekler sunan Sayın Valimiz: "Şartlar oluşsaydı, çok sevdiğim bir meslek olan öğretmen olacaktım. Zamanımızda Kurumlar Sınavı vardı. Anadolu Öğretmen Lisesi'ni kazanmıştım; ancak yönlendirme sonucunda, Sağlık Meslek Lisesi'ni okudum. Kader diyelim. Öğretmenlik çok haz alınacak bir meslek ve hiçbir maddi değer, onun verdiği manevi hazzı karşılamaz ve hiçbir model veya sistem, öğretmenlerimizin evlatlarımıza kattıklarından daha üstün olamaz. Nitekim bizler, öyle bir medeniyet ve kültürün mirasçılarıyız ki bilginler, erenler, arifler, ilim, irfan ve sanat sahibi büyük zatlar; her mevkiden, her makamdan bir adım önde olmuş ve bir adım önde tutulmuşlardır.

Sizler, bu ulvi görevinizi yerine getirirken, her türlü talebinizde, yanınızda olacağız. Rabbim, ayağınıza taş değdirmesin, hepinize, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir meslek hayatı diliyor, öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum. Bu vesileyle başta başöğretmen Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi minnetle yad ediyorum," diyerek hitaplarını tamamladı.,    

Valilik tarafından çekilen kısa bir video gösteriminin ardından, bir öğretmen tarafından seslendirilen ve minik öğrencilerin sergilediği, "Dünyanın Bütün Çiçekleri" adlı kısa bir piyes sahnelendi.

Programın sonunda, Valimiz Sayın Ali Çelik, yemeğe katılan tüm öğretmenlere, öğretmenler günü anısına, hediye takdiminde bulundu.

 

Programa; Valimiz Sayın Ali Çelik, AK Parti İl Başkanı Sayın Zeydin Kaya, Vali Yardımcıları; Sayın Furkan Berber, Sayın Buğra Karadağ, Sayın Tayyar Emre Mahmutoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Harun Ünlüsoy, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sayın İdris Yılmaz, İl Müdürlüğümüzün yöneticileri, kurum/ okul müdürleri, öğretmenler ve basın temsilcileri katıldı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.