HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sn. Ali Çelik 'ten, Öğretmenlerimize Mektup

Valimiz Sn. Ali Çelik 'ten, Öğretmenlerimize Mektup

Ülkemizde ilk defa bir vali, eğitim- öğretim dönemi başlangıcında, tüm öğretmenlere, karanfil göndererek özel bir mektupla hitap etti.

Valimiz Sayın Ali Çelik, yeni eğitim- öğretim yılı açılışı dolayısıyla eğitim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlerimiz için özel bir mektup kaleme aldı.

 

TEK TEK TESLİM EDİLDİ

Hakkari'de görev yapan tüm öğretmenlerimize gönderilmek üzere kaleme alınan mektup, yanında bir karanfille birlikte, yeni eğitim ve öğretim haftasının ilk günü olan bugün itibariyle il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumlarına ulaştırılarak, okul yöneticilerimiz eliyle tüm öğretmenlerimize, tek tek teslim edildi.

Valimiz Sayın Çelik, öğretmenlere hitaben yazdığı mektupta; "İyiye, güzele ve hakikate dair ne varsa ilimiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır," dedi.

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz ve tüm il ve ilçe kurum yöneticilerimiz, eğitim-öğretim yılının ilk gününde, farklı okullardaki programlara, eşzamanlı katılarak öğretmenlerle bir araya geldiler. İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, mektup ve karanfilleri, Vali İdris Akbıyık İlk/ Ortaokulu'ndaki öğretmenlere, Sayın Valimiz adına, kendi elleriyle takdim ederken; "Sayın Valimizin mektubunda ifade ettikleri gibi hep birlikte, mutlu bir Hakkari'yi daim kılmak ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek inşa etmek için yola koyulduk. Sayın valimizin liderliğinde, hep beraber, bütün gücümüz ve enerjimizle geleceğimiz olan çocuklarımız için çalışmaya, değişim ve dönüşümün öncüsü olmaya gayret edeceğiz. Yılın ilk eğitim- öğretim gününde, Sayın Valimizin bu anlam dolu mektubu, Hakkari Eğitim Ailesi olarak bizleri çok mutlu etmiştir. Bir insan, değer verdiği ve önemsediği kimselere mektup yazar. Sayın Valimizin, eğitime ve biz öğretmenlere gösterdikleri bu yakın ilgileri, çok anlamlı. Bizlere, büyük bir moral ve motivasyon sağlamıştır, Sayın Valimize minnettarız," dedi.

Duygularını dile getiren öğretmenlerimiz: "Eğitim-öğretim yılının ilk gününde, biz öğretmenlere, ayrı bir önem ve değer verdiğini gösteren eğitim gönüllüsü Valimiz Sayın Ali Çelik'in bu nezaket dolu çiçeği, samimi bir dil ve içten bir duyguyla yazılan mektubu, bizlere büyük bir moral ve motivasyon sağlamıştır. Sayın Valimizin bizlere hitaben yazdıkları mektuplarında buyurdukları gibi; çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak; ilim nefeslerimizle ömrümüzü ve hayallerimizi, bu ülkenin evlatlarına adamaya, devam edeceğiz. Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz" diyerek, duygularını dile getirdiler.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

 

Valimiz Sayın Ali Çelik'in mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

 

Kıymetli Öğretmenim,

 

Çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini, bu ülkenin evlatlarına adayan, maarif davamızın kıymetli neferlerinden biri olan sizi, en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Hakkari Valisi olarak göreve başladığımız bu günlerde, mutlu bir Hakkari'yi daim kılmak ve çocuklarımıza daha güzel bir gelecek inşa etmek için yola koyulduk.

 

Bu yolculuğun en değerli, en önemli paydaşları sizlersiniz.

 

Samimiyette ifade etmek isterim ki görevimizi ifa ederken, şehrimizin özellikle eğitim alanında ilerlemesi, sizlerin desteği ve çabalarıyla mümkün olacaktır. Her hayırlı işin icra ve imzasındaki en önemli güvencem sizlersiniz; çünkü bugünü ve geleceği sizler yeşertiyorsunuz.

 

Eğitim, sizlerin de çok iyi bildiği gibi kalplere dokunma işidir ve eğitimin gayesi geleceğimize katkı sağlayacak insanlar yetiştirmektir.

 

Çocuklarımızın, her şeyden önce iyi bir insan olmalarını arzuluyoruz. Hangi işi yaparlarsa yapsınlar, kalplerinde insan sevgisi, adalet ve hakkaniyet anlayışıyla o işin en iyisi olmalarını istiyoruz. İyiye, güzele ve hakikate dair ne varsa ilimiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza olan inancım tamdır.

 

Bu meşakkatli ve kutsal görevi ifa ederken, her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

 

Başta Valiliğimiz olmak üzere kurumlarımızın tüm kapıları sizlere her daim açıktır.

 

Bu kutlu eğitim yolculuğunda, huzur dolu bir ömür ve yapacağınız özverili çalışmalarınızda, başarılar dilerim.

 

"Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır," denir. Umarım ve dilerim sizler de küçücük bir kalp, pırıl pırıl bakan bir çift göz için unutulmaz bir mucize olursunuz.

 

Ali ÇELİK

Hakkâri Valisi

11-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.