HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yaşam Boyu Bilgi İçin” Projesi Kapsamında Okullarımıza Kitap Dağıtıldı.

 “Yaşam Boyu Bilgi İçin” Projesi Kapsamında Okullarımıza Kitap Dağıtıldı.

     Kalkınma  Bakanlığı bünyesinde yürütülen  Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri kapsamında hazırlanan  “Yaşam Boyu Bilgi İçin” Projesi ile Hakkari Valiliğimizin koordinatörlüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kütüphanesi olmayan ilimizdeki 4 lise ve 3 ilköğretim okuluna 2200 adet kitap ve kitaplıkların alımı yapıldı, alımı yapılan  kitapların bir kısmı Gazi Mustafa Kemal Lisesi, Durankaya ÇPL, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, Fatma Aliye Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile TOBB İlkokulu, Şehit Vali Derviş Yalım İlkokulu ile Esendere Güvenli İlkokullarına dağıtılarak bu okulların kütüphaneleri oluşturulmuştur. Geri kalan kitaplar da daha sonra kitap sıkıntısı olan okullarımıza dağıtılacaktır.

       Gerçekleştirilen kitap dağıtımına, İl Kütüphane Müdürü Yusuf KIZILKAYA, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulmecit YILMAZ ve okul idarecileri katıldı.

 

      Kitap dağıtımında konuşan Milli Eğitim Şube Müdürümüz Abdulmecit YILMAZ, “Eğitim ve öğretim hepimiz için temel ihtiyaçtır. Temel eğitim ve ortaöğretim okullarında okuyan tüm öğrencilerin kitap okuma konusunda bilgilendirilmesi ve her öğrencinin düzenli kitap okuması için okul kütüphanelerinin alt yapısı ve fiziki ortamlarının düzeltilmesiyle işe başlanılmalıdır. Kitap okuma alışkanlığı özellikle gelişmekte olan çocukların ve gençlerin bilgi kapasitesini artıran, düşünce yapısını şekillendiren, anlamayı kolaylaştıran ve onlara kişilik kazandıran etkili bir süreçtir. Bu süreci sağlamak ve çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için hepimiz canı gönülden çalışmalıyız.” dedi.

 

kitapkitapkitapkitapkitapkitap

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.