HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Atanan Öğretmenler Çiçekle Karşılandı.

Bakanlığımız tarafından Eylül ayında ilimize atanan öğretmenler, Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN tarafından çiçeklerle karşılandı.
Yeni Atanan Öğretmenler Çiçekle Karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran, “ilimizde ihtiyaç duyduğumuz branşlara, Bakanlığımızca 1176 öğretmenin ataması yapılmıştır. Bunların 488´i il merkezine, 404´ü Yüksekova ilçesine, 237´si Şemdinli ilçesine ve 47´si Çukurca ilçesine atanmıştır. Bu rakam ilimiz için oldukça önemlidir. Bu miktarda öğretmenin ilimize atanmasından ötürü Bakanlığımıza ve Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT’a şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Müdürümüz daha sonra öğretmenlere hitaben şöyle konuştu: "Sizlerden iyi bir güç alarak yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacağız. Hakkâri’nin eğitim ve öğretimi için beraber yoğun bir çalışma başlatacağız. Kentte son iki yıldır ciddi gelişmeler var. Özellikle TEOG sınavında başarı elde edildi. Umarım bu yeni dinamik kadroyla başarımız daha da artarak devam edecek. Hakkâri’den çok memnun kalacaksınız ve ayrılırken mutlaka üzülerek ayrılacaksınız. Aileleriniz hiç merak etmesin. Siz artık bize emanetsiniz, kardeşlerimiz ve meslektaşlarımızsınız. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Hepiniz tekrar hoş geldiniz. Göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun."

Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz ve aileleri duygularını şöyle dile getirdiler:

Öğretmenlerden Nadide Işık Ankara´dan Hakkari´ye geldiğini ve hem Hakkari´den hem de atandığı okuldan oldukça memnun kaldığını belirtti.
     
Öğretmen arkadaşlarına çağrıda da bulunan Işık, kendi tercihiyle Hakkari´ye geldiğini ifade ederek, "Öğretmen arkadaşlarımız da hiç çekinmeden, burayı tercih edip burada görev yapabilir" dedi.
     
Işık´ın babası Nagiz Işık da Hakkari´ye gelmeden önce kendilerinde biraz tedirginlik olduğunu belirterek, "Ancak buraya geldikten sonra hiçbir tedirginliğimiz kalmadı. Buradaki insanlar çok sıcakkanlı ve burayı çok sevdik. Sağ olsunlar İl Milli Eğitim Müdürü ve öğretmen arkadaşlarımız bizleri çok iyi karşıladı. Burada herkes çok iyi. Sanki kendi köyümüzde, memleketimizdeyiz gibi" diye konuştu.
     
Nuran Çuha da ilk başta Kastamonu´dan Hakkari´ye geleceği için biraz üzüldüğünü anlatarak şimdi Hakkari´de bulunduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.
     
Çuha, "Hakkari´ye geldiğim için değil, aileme uzak kaldığım için üzülüyorum. Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ve buradaki herkes bizlere çok iyi davranıyor. Karşılaştığım herkes bize yardımcı olmaya çalıştı. Herkes çok sıcakkanlı ve herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah hepimiz için hayırlı bir yıl olur. Arkadaşlarıma da buradan sesleniyorum. Burayı rahatlıkla yazabilirler" dedi.

 

öğretmenöğretmenöğretmenöğretmenöğretmenöğretmenöğretmenöğretmen

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.