HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı

Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı

2022-2023 eğitim-öğretim yılı, "Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı", İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür başkanlığında, il müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve eğitim kurumu yöneticilerimizin katılımlarıyla, İdris Akbıyık İlk/ Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Yıl boyunca gösterdikleri gayretleri için eğitim kurumu yöneticilerimize, teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sayın İl Müdürümüz: "Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın riyasetinde; yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak için çıktığımız bu yolda, birinci meselemiz eğitimdir, deyip her türlü imkânı bizlere ve çocuklarımıza sunan, her zaman eğitim camiamızın yanlarında olup desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, tekrardan şükranlarımı arz ediyorum.

Eğitim-öğretim süreçlerinde; okulların fiziki yapıları, LGS ve YKS sınavlarındaki öğrencilerin başarı durumları, okul öncesi öğrencilerimizin ücretsiz yemek hizmetinden yararlanması, okula kayıtsız öğrencilerimizin okula kazandırılması ve öğretmen ile öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak ve buna benzer nice fedakarane çalışmalarınızı, evlatlarımızın geleceği açısından çok kıymetli olarak görüyoruz," dedi.

Sayın İl Müdürümüz, LGS ve YKS tercih dönemindeki çalışmaları, bizzat kendisinin de yakından takip edeceğini, çocukların geleceği için okul müdürleri veya yöneticilerin bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiğini özellikle vurgulayarak: "Her büyük başarı, küçük ama sürekli çalışmanın bir sonucudur; dolayısıyla küçük de olsa her başarıyı okullarınızda ödüllendirin," dedi ve konuşmasının sonunda, okul müdürlerine hitaben: "Gelecek yeni eğitim-öğretim yılında da zihinsel değişime ve dönüşüme katkı sunan siz değerli meslektaşlarımızla birlikte, kendimizi daha da yenileyerek, ilimizdeki eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak için yüksek bir tempoyla birlik ve beraberlik içerisinde daha fazla çalışacağız. Bunun için de yaz dönemini kısa bir mola verme fırsatı olarak görüp enerjilerinizi üst seviyeye taşımalısınız, bizler de her konuda sizlere, destek sunmaya devam edeceğiz," diyerek, yaz döneminde başlayacak olan yaz okullarının iş ve işlemlerinin ayrıntılarını anlatması için sözü, Şube Müdürümüz Sayın Ekrem Tansu'ya bıraktı. Toplantı, okul müdürlerinin kurumlarıyla ilgili taleplerini iletmeleri, başarı temennileri ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Daha sonra Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın teşrifleriyle İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığı iş birliği protokolü ile Vali İdris Akbıyık İlk/ Ortaokulu Bahçesi'nde kurulan, Trafik Eğitim Tırı'nı da ziyaret ederek Jandarma Teşkilatımıza memnuniyetlerini bildirdi. İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ve İl Müdür Yardımcımız sayın Fahrettin Çelik, Emniyet Kemeri Simülasyon Aracında incelemelerde bulunarak uygulamaya katıldılar.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

08-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-202308-06-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.