HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Bugün Başladı.

Açılış programına Hakkâri Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Battal ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet DÖNGER, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa KIZILKAYA ve okul müdürlerimiz katıldılar.
Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Bugün Başladı.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN konuşmasında; 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı teşkilat yapısında yeniden yapılanmaya gidildiğini, bu doğrultuda teşekkül eden İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bünyesinde merkezi ve mahalli olarak hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin yapıldığı söyledi. Bu hizmetiçi eğitim faaliyetleri kapsamında okul müdürleri ve öğretmenlerimizin görevde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişmelerini sürdürebilmeleri için hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin öneminden bahsetti. Her yıl bakanlığımız tarafından binlerce öğretmen ve yöneticimiz hizmetiçi eğitim faaliyetine alınıp yetiştirilmekte ve eğitimde vizyoner insan yetiştirme konusunda gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasında sonra Hakkâri Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Battal ASLAN tarafından sunulan “Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış” konulu derse geçildi.

Hakkâri Üniversitesi öğretim görevlileri ve kurumumuz yöneticileri tarafından verilecek bu kurslar üç kademede gerçekleştirilecektir.

Bu kursların İlk Kademesi 16-20 Mart tarihlerinde yapılacaktır. İlk Kademede: Öğretim Liderliği, Vizyon ve Strateji Geliştirme, Okul Yöneticiliği, Yönetsel ve Mesleki Etik, Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Proje Yönetimi ile Eğitimde Kalite Yönetimi konuları işlenecektir.

İkinci Kademede; Toplantı ve Zaman Yönetimi, Protokol Kuralları, Çatışma ve Stres Yönetimi, Eğitimde Performans Yönetimi, İletişim ve Okul Çevre İlişkileri, Takım Çalışması ve Problem Çözme Teknikleri ile Eğitim Kurumunun İşleyişi konuları anlatılacaktır.

 

            Son olarak üçüncü kademede ise Bilişim Teknolojileri ve MEBBİS Modülleri, Fiziki ve Finansal Kaynakların Yönetimi, Mali Mevzuat, Okul Pansiyon Yönetimi, İnceleme ve Soruşturma Teknikleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri, Özel Eğitim Hizmetleri ve Resmi Yazışma Kuralları şeklinde tamamlanacaktır.

mdrmdrmdrmdrmdrmdrmdrmdr

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.