HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yrd. Doç. Dr. Dağ İle Kariyer Günleri Haftası Başladı

        Hakkarili gençlerin yaşamlarına yön vermesi ve onların kariyer seçimleri ile hedeflerine bir adım daha yaklaşması amacıyla düzenlenen ‘’Kariyer Tanıtım Günleri ve Girişimcilik Eğitimi’´ söyleşilerinin konuğu Hakkari Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dağ oldu.
Yrd. Doç. Dr. Dağ İle Kariyer Günleri Haftası Başladı

        Hakkari Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘’Kariyer Tanıtım Günleri ve Girişimcilik Eğitimi’´ söyleşi programının konuğu olarak bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşıyor.

"Her şey çocuklarımızın aydınlık geleceği için"

        Yapılan etkinliklerin konuğu olmaktan büyük bir onur duyduğunu dile getiren Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dağ yaptığı açıklamada, amaçlarının  çocuklarının konumunu güçlendirme,  yaşam statüsünün yükseltilmesine, eğitim ve sosyal hizmet yollarıyla yardımcı olmak ve topluma hizmet götürmek olduğunu kaydetti. Kariyer Günleri´nde, meslek tanıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Dağ, öğrencilerin meslekler hakkında o mesleği yapan kişiler tarafından her yönüyle bilgilendirilmelerini sağlama ve merak ettikleri soruların cevaplanarak, bilinçli ve doğru tercih yapmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarının altını çizdi. ‘’İnsanın geleceğini şekillendiren en önemli karar eğitim kariyeri ve meslek seçimidir. Bireylerin, istediği yaşam tarzına uygun bir mesleği seçmesi de tüm meslekleri daha iyi tanıması ile mümkün olabilir.Öğrenci kardeşlerimizin yaşamlarına yön verecek, kariyer seçimlerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşmasını sağlayacak bu anlamlı etkinliği de çok önemsiyorum. Öğrenci kardeşlerimizin kariyer planı yapmaları konusunda yardımcı olmak, bilinçli tercihler yapmalarında, hedef belirlemelerinde yol göstermek tüm yetişkinlerin sorumluğudur. Bizde bu inançla burada yer alarak etkinliğe katkı sunmaya çalışıyoruz.Her şey çocuklarımızın aydınlık geleceği içindir" ifadelerine yer verdi.

 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.