HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zaferin 100.Yılında Çanakkale Şehitleri Anıldı.

Hakkâri’de Çanakkale Zaferinin 100. Yılı ve Şehitler Günü dolayısıyla hazırlanan anma programı, Atatürk anıtına çelenk sunularak başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından programa, Atatürk Kültür Merkezinde devam edildi.
Zaferin 100.Yılında Çanakkale Şehitleri Anıldı.

Sümbül Anadolu Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sümbül Anadolu Lisesi Müdürü Aziz ESKİCİ’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı ile ilgili slayt gösterimi eşliğinde katılımcılara bilgiler verildi.  Daha sonra Vali Yakup CANBOLAT tarafından 2008 yılında kaleme alınan ‘’Çanakkale’’ adlı şiir, Sümbül Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Selami Özkan tarafından okundu.

Vali, Vali Yardımcıları, Milli Eğitim Müdürümüz ve Şube Müdürlerimizin yanı sıra kamu kurum ve kuruluş amirleri ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşların iştirak ettiği anma programı, öğretmen ve öğrenciler tarafından şiir ve türkü seslendirilmesiyle son buldu. Duygu dolu anların yaşandığı anma programında, öğretmen ve öğrencilerimiz izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Anma programından sonra şehit aileleri onuruna verilen yemekte mülki idare amirleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri şehit aileleriyle bir araya geldi.

 

18mart18mart18mart18mart18mart18mart18mart18mart18mart

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.