HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

EBA Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında, tüm okullarımızın  yönetici ve Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantıda Fatih Projesi ve EBA´nın önemine değinen müdürümüz, bu içerik havuzunun başta öğrenci ve öğretmenler olmak üzere velilere dahi anlatılmasını istedi. Gerek altyapısı gerekse teknoloji boyutuyla büyük bir maliyetle hayata geçirilen bu projenin bir parçası olan EBA´nın tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanılmasını istedi.

  

Müdürümüz, EBA´nın Milli Eğitim Bakanlığımızca başlatılan Fatih projesinin bir ayağı olarak, eğitim-öğretim sürecinde Bilişim Teknolojisi donanımını kullanmayı hedeflediğini belirterek, etkin materyalleri kullanmak amacıyla Yenilik ve Eğitim Teknolojileri  Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan EBA´nın sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş doğru, e-içeriklerin bulunabileceği sosyal bir platform olduğunu söyledi.

Yapılan sunumdan sonra, tekrar söz alan müdürümüz EBA´nın zengin bir içeriğe sahip olduğunu, bu içeriklerin çocukların birden fazla duyu organına hitap ettiğini söyledi. Ve eğitimde FATİH Projesinin, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek anlamına geldiğini dile getirdi. Son olarak müdürümüz toplantıya katılanlara başarılar diledikten sonra teşekkür etti.

 Sunu Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız

 06-01-201606-01-201606-01-2016


Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.